Hoppa till sidans innehåll

2012


Resultat 2012 (preliminär)

Vi ber om ursäkt för det felaktiga tiderna som vi presenterade först.

Vi har hittat felet och det ska vara rätta nu.
Hittar du fel, vänligen maila till: This is a mailto link
Så ska vi undersöka saken och rätta.

 

 

Klass: Män Distans: 5000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Anders Kleist IK Akele 0.15.21
2 Robert Toss IK Akele 0.16.13
3 Oskar Danielsson IFK Norrköping Friidrott 0.16.32
4 Johan Sandsten Oskarshamn SK 0.16.56
5 Mattias Käck SOL Tranås 0.17.00
6 Tommy Karlsson Ulrika IK 0.17.05
7 Einar Johansson Linköpings OK 0.17.13
8 Peter Hall IK Akele 0.17.26
9 Ludvig Danielsson IFK Norrköping Friidrott 0.17.43
10 Kalle Andersson IK Akele 0.17.52
11 Niclas Pettersson SKL IF 0.18.21
12 Matan Mohamed IK Akele 0.18.22
13 David Karlsson IK Akele 0.18.31
14 Jesper Johansson IK Akele 0.18.35
15 Henrik Johansson IK Akele 0.18.56
16 Mohamed Hassan IK Akele 0.19.03
17 Gustaf Lennman Björkfors Goif 0.19.04
18 Amir Putrus IK Akele 0.19.16
19 Mikael Kahlström Linköping 0.19.26
20 Mikael Rosenqvist IK Akele 0.19.28
21 Kent Elfing Ljunghäll KF 0.19.45
22 Mikael Knutsson IK Akele 0.20.04
23 Martin Sandberg Skeda IF 0.20.09
24 Christer Engström Forsaström 0.20.27
25 Nils Rydenfalk Hultsfred LK 0.20.48
26 Mattias Löfqvist IK Akele 0.20.49
27 Michael Brhane   0.20.52
28 David Gustafsson Björkfors Goif 0.20.57
29 Fredrik Spång Säld Inspectera Norrköping 0.20.59
30 Sandy Bengtsson Oskarshamns SK 0.21.22
31 Jimmy Karlsson IK Akele 0.21.23
32 Armando Bylander Normlösa 0.21.24
33 Niklas Fagerström   0.21.25
34 Eric Lennman Björkfors Goif 0.21.28
35 Oscar Petersson   0.21.33
36 Magnus Fredriksson   0.21.46
37 Hugo Lindahl   0.21.49
38 Niklas Allvin Mantorp 0.21.59
39 Mathias Johansson   0.22.08
40 Johan Kastensson   0.22.19
41 Mikael Martinsson Hässleby SOK 0.22.35
42 Mattias Ganbrant Kisa SK 0.22.40
43 Jens von Axelson   0.22.48
44 Rickard Öst   0.22.50
45 Stefan Billehag Stålmannens IF 0.22.57
46 Henrik Boberg Tekniska verken 0.23.00
47 Magnus Petersson   0.23.02
48 Hugo Samefors   0.23.06
49 Håkan Wahlström LGIF 0.23.10
50 Alexander Jederström Stålmannens IF 0.23.31
51 Rickard Allard   0.23.38
52 Mikael Eriksson IK Akele 0.23.40
53 Peter Somvall   0.23.41
54 Kristian Andersson   0.23.44
55 Jan Svensson Kisa 0.23.45
56 Henric Dahlstedt IFK Österbymo 0.23.48
57 Martin Andersson   0.23.58
58 Mathias Rinaldo   0.24.18
59 Urban Jonsson-Landin   0.24.21
60 Anton Andersson   0.24.32
61 Arvid Alvin   0.24.35
62 Axel Gustafsson Björkfors Goif 0.24.43
63 Peter Lindström   0.24.44
64 Rune Strand Linköping 0.25.22
65 Fredrik Persson   0.25.52
66 Mikael Lindblom Kisa SK 0.25.56
67 Gustav Rydell Kisa SK 0.25.58
68 Tobias Andersson Skeninge IK Friidrott 0.25.59
69 Jerry Johansson   0.26.03
70 Joakim Gustavsson   0.26.13
71 Johan Nilsson   0.26.22
72 Kristoffer Nordström   0.26.36
73 Mikael Höglind   0.27.09
74 Fredrik Johansson   0.27.17
75 Mattias Geisler Örebro 0.27.37
76 Oskar Kinden   0.27.50
77 Knut Gyllenberg   0.28.19
78 Per Jonsson   0.28.23
79 Leif Rafelt   0.28.44
80 Patrik Patriksson   0.29.14
81 Erik Esakxon   0.29.19
82 Mikael Gustavsson   0.29.21
83 Kim Lundberg   0.29.33
84 Gustaf Petersson   0.29.34
85 Ronnie Stiernberg Eksjö 0.29.40
86 Mikael Karlsson Linköping 0.30.16
87 Albin Jansson Kisa SK 0.30.34
88 Ronny Davidsson   0.30.36
89 Mathias Minostedth   0.30.58
90 Thomas C Ericsson   0.30.59
91 Jan Lundin Linköping 0.31.59
92 Max Elofsson   0.33.27
93 Ulf Järpemo   0.35.37
94 Arne Borg   0.43.51
       
Klass: Kvinnor Distans: 5000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Cecilia Kleist IK Akele 0.17.36
2 Maria Lundgren IK Akele 0.18.22
3 Karin Elf IK Akele 0.19.07
4 Susanne Reiman IK Akele 0.20.33
5 Elin Karlsson IK NocOut.se 0.20.37
6 Emelie Ring  IK Akele 0.21.04
7 Gunilla Ekholm IK Akele 0.21.52
8 Anna-Sofie Bark IK Akele 0.22.01
9 Johanna Gustafsson   0.23.12
10 Angelica Ring IK Akele 0.23.21
11 Lovisa Klint   0.23.54
12 Anna Kasselstrand Kisa SK 0.23.59
13 Pia Schedenborg   0.24.07
14 Maria Wagenius Vimmerby 0.24.39
15 Kajsa Fransson   0.24.44
16 Lovisa Lindqvist IK Akele 0.24.57
17 Anna Pettersson   0.25.01
18 Rosie-Marie Fors IK Akele 0.25.07
19 Julia Billehag LGIF 0.25.07
20 Linda Allvin Mantorp 0.25.11
21 Elin Pettersson Linöping 0.26.08
22 Susanne Ring IK Akele 0.26.15
23 Annika Skoglund   0.26.25
24 Ulrika Larsson   0.26.34
25 Angelica Johansson   0.26.39
26 Louise Bergkvist   0.26.40
27 Anna Helmersson   0.26.47
28 Gunilla Halgren   0.26.55
29 Sofia Fälth   0.27.39
30 Johanna Nellevad Norrköping 0.27.41
31 Anneli Jansson Kisa SK 0.27.49
32 Sally Fransson   0.27.50
33 Jenny Ivner   0.28.14
34 Eva Andersson Linköping 0.28.48
35 Maria Somvall   0.28.49
36 Sofia Ganbrant Kisa SK 0.29.07
37 Liselott Rask   0.29.14
38 Sofie Rydell Kisa SK 0.29.25
39 Ebba Fransson   0.29.48
40 Sandra Fors Skeninge IK Friidrott 0.29.49
41 Caroline Erixon   0.30.17
42 Anna von Axelsson   0.30.31
43 Annelie Sandén   0.30.33
44 Lotten Jonsson   0.30.57
45 Emma Forsby   0.30.59
46 Kristina Petersson   0.31.39
47 Kerstin Andersson   0.33.19
48 Tove Eriksson   0.33.22
49 Sangita Arvidsson Kisa 0.33.26
50 Åsa Gyllenberg   0.33.36
51 Maria Fors   0.33.37
52 Caroline Billehag Mantorp 0.33.43
53 Maria Persson Linköping 0.34.41
54 Annette Borg   0.34.49
55 Mona Wahlström   0.35.14
56 Jennifer Pettersson   0.38.38
57 Elsa Holgersson Gamleby OK 0.38.49
58 Louis Köhl   0.39.30
59 Malin Simonsson   0.40.24
60 Linn Holgersson Gamleby OK 0.46.32
61 Elin Holgersson Gamleby OK 0.46.42
       
Klass: Män 50 Distans: 5000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Per Svensson   0.17.43
2 Nils-Allan Thorstensson Hulsfreds LK 0.19.18
3 Ghazi Putrus IK Akele 0.19.21
4 Arne Alm Björkfors Goif 0.20.49
5 Håkan Nilsson Vimmerby 0.21.30
6 Mats Backteman IK Akele 0.22.03
7 Jerry Nilsson Hultsfreds LK 0.22.22
8 Sven-Åke Persson IK Akele 0.22.49
9 Mats Lindahl   0.22.50
10 Pär Nilsson Kisa 0.22.55
11 Folke Lindqvist Eksjö Södra IK 0.23.46
12 Björn Tyrstam   0.23.54
13 Anders Nilsson Hultsfreds LK 0.23.58
14 Johan Öhlin   0.24.20
15 Jan Larsson Storebro SC 0.25.34
16 Håkan Thuden   0.25.44
17 Anders Pettersson   0.25.54
18 Berth Ring IK Akele 0.26.14
19 Våge Gustavsson   0.26.34
20 Lars Holmberg   0.27.02
21 Ulf Samuelsson IFK Linköping 0.28.54
22 Rune Broo   0.29.25
23 Leif Fransson   0.30.15
24 Håkan Borg Eksjö   0.31.40
25 Göran Julin Hultsfreds LK 0.32.06
26 Göran Carlsson IK Akele 0.33.40
27 Claes Ekholm IK Akele 0.34.33
28 Göran Karlsson   0.34.34
29 Jan Andersson Kisa SK 0.38.37
30 Tomas Stensson   0.44.20
31 Erik Persson Umeå 0.44.21
32 Bertil Jansson Kisa SK 0.45.16
       
Klass: Kvinnor 50 Distans: 5000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Karin Backteman IK Akele 0.21.11
2 Sussie Danielsson IFK Norrköping Friidrott 0.22.45
3 Karin Skärby   0.25.50
4 Carina Öhlin   0.26.39
5 Annika Karlsson KBK 0.27.02
6 Ing-Marie Persson IK Akele 0.27.03
7 Kerstin Fornander   0.31.19
8 Ing-Britt Lindqvist Eksjö Södra IK 0.31.46
9 Inger Claesson Södra Vi IF 0.33.58
10 Ylva Andersson IK Akele 0.35.48
11 Eva-Maj Johansson Markbygdens OK 0.53.41
       
Klass: P 15 Distans: 5000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Erik Sadsten Oskarshamn SK 0.18.32
2 Albin Carlsson IK Akele 0.19.12
3 Tim Yngensjö Nyköpings BiS 0.19.50
4 Eric Karlsson Skeninge IK Friidrott 0.20.50
5 Henrik Nilsson Kisa 0.21.03
6 Daniel Siverholm   0.21.18
7 Oscar Mattsson Kisa SK 0.22.15
8 David Ganbrant Kisa SK 0.22.39
9 Albin Andersson Kisa SK 0.22.50
10 Aleks Warma IK Akele 0.22.58
11 Elias Widmark IK Akele 0.23.42
12 Gustav Mattsson Kisa SK 0.28.24
13 Lucas Ganbrant LGIF 0.28.28
14 Albin Borg Östra Harg 0.44.15
       
Klass: F 15 Distans: 5000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Martha Engström IK Akele 0.22.50
2 Caroline Bark IK Akele 0.22.59
3 Märta Svensson Kisa 0.23.02
4 Hanna Wahlström LGIF 0.25.40
       
Klass: P 13 Distans: 1500m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Erik Lindblom Kisa SK 0.05.04
2 Loke Östangård Blackstad IF 0.05.05
3 Filip Stjärnberg Oskarshamns SK 0.05.17
4 Linus Andersson Blackstad IF 0.05.28
5 Viktor Wahlström LGIF 0.05.54
6 Adam Höglander Orskarshamns friidrott OSK 0.06.03
7 Johan von Axelson   0.06.23
       
Klass: F 13 Distans: 1500m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Matilda Billehag Mantorp 0.05.56
2 Emma Allvin Mantorp 0.06.00
3 Nora Gyllenberg Kåvetorp 0.06.26
4 Caroline Hallgren Lärkebo 0.06.27
5 Emelie Högberg Lärkebo 0.06.49
6 Anna Järpemo Lärkebo 0.07.03
7 Hannele Möller LOK 0.09.08
       
Klass: P 11 Distans: 1000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Viktor Lindqvist IK Akele 0.02.58
2 Jakob Lindblom Kisa SK 0.03.00
3 Aron Östangård Blackstad IF 0.03.04
4 Calle Abrahamsson Blackstad IF 0.03.23
5 Erik Allvin Mantorp 0.03.24
6 Alex Bexell Gullringens GOIF 0.03.25
7 Isak Ganbrant Kisa SK 0.03.33
8 Fredrik von Axelson   0.03.40
       
Klass: F 11 Distans: 1000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Julia Köhl   0.03.20
2 Felicia Fastrup Lärkebo 0.03.21
3 Tuva Gyllenberg Kåvetorp 0.03.35
4 Marlene Nimbler BSV Barsbütteler Sportverein 0.03.36
5 Ella Billehag-Jederström 0.04.17
6 Ihra Johansson Kisa SK 0.04.18
7 Ida Borg Östra Harg 0.04.21
8 Olivia Törngren   0.04.25
9 Elsa Rafelt   0.04.29
       
Klass: P 9 Distans: 1000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Rasmus Abrahamsson Blackstad IF 0.03.10
2 Ludvig Stjärnberg Oskarshamns SK 0.03.11
3 Izak Warma   0.03.12
4 Philip Lindblom Kisa SK 0.03.13
5 Jan Nimbler BSV Barsbütteler Sportverein 0.03.14
6 Charlie Goldfarb Finspångs AIK 0.03.15
7 Arvid Pettersson Skeninge IK 0.03.32
8 Alexander Hallgren Lärkebo 0.03.40
9 Malte Jutterdal Vreta SoMK 0.03.44
10 Kevin Jerpenius Kisa SK 0.03.45
11 Jonathan Säld Lindö FF 0.03.48
12 Carl Hallgren Lärkebo 0.04.10
13 Gustaf Kullberg Björkfors Goif 0.04.37
14 Emil Nilsson Horn/Hycklinge IF 0.04.42
15 Viktor Skyllkvist Kisa SK 0.05.22
16 Karl Kullberg Björkfors Goif 0.05.26
       
Klass: F 9 Distans: 1000m  
Plac Namn Klubb   Tid
1 Tilda Ganbrant LGIF 0.03.16
2 Emma Simonsson   0.03.33
3 Ylva Engström Boij Forsaström 0.03.51
4 Ingrid Rydell Kisa SK 0.03.53
5 Tuva Östangård Blackstad IF 0.04.00
6 Tilda Löfqvist IK Akele 0.04.13
7 Josefine Waldau-Wass 0.04.14
8 Frida Säld Lindö FF 0.04.27
9 Tilda Creutz KBK 0.04.29
10 Amanda Billehag-Jederström 0.04.30
11 Wilma Skyllkvist Kisa SK 0.04.33
12 Johanna Johansson   0.04.39
13 Klara Andersson Blackstad IF 0.04.47
14 Viktoria Johansson   0.04.50
15 Tyra Lood Kisa SK 0.05.16
16 Engla Skyllkvist Kisa SK 0.06.27
17 Fanny Archibald Kisa SK 0.06.29
18 Meja Archibald Kisa SK 0.06.30
19 Ida Lindblom   0.17.57

 

Klass: Promenad Namn Tid:
    Gunilla Andersson 0
    Emma Andersson 0
    Sven Andersson 0
    Karolina Andersson 0
    Ingrid Samefors 0
    Helena Creutz 0
    Claes Creutz 0
    Evelina Larsdotter 0
    Agneta Moberg 0
    Martin Höglind 0
    Moa Creutz 0
    Ulla Sundling 0
    Annelie Höglind 0
    Fredrik Höglind 0
    Jacob Bank 0
    Johan Widerström 0
    Einar Göransson 0
    Marcus Thell 0
    Martina Isaxon 0
    Helene Appelquist 0
    Christina Fredriksson 0
    Maria Fredriksson 0
    Berit Svensson 0
    Allan Svensson 0
    Veine Ivarsson 0
    Ingmar Karlsson 0
    Willy Lundin 0
    Anna-Lisa Persson 0
    Birgit Oskarsson 0
    Karin Lundin 0
    Annika Holmberg 0
    Miranda Larsson 0
    Malin Holmberg 0
    Kajsa Holmberg 0
    Åsa Bronow 0
    Lise-Lotte Björk 0
    Britt-Marie Landin 0
    Helena Knutsson 0
    Niklas Persson 0
    Helene Gangnebrandt 0
    Carina Gagnebrant 0
    Elin Persson 0
    Anna Sundqvist 0
    Björn Sundqvist 0
    Alice Svensson 0
    Kristina Hultgren Svensson 0
    Carina Nilsson 0
    Sara Larsson 0
    Els-Marie Ganbrant 0
    Gunvor Carlsson 0
    Sabina Tyrstam 0
    Marcus Blomberg 0
    Tjelvar Tyrstam 0
    Mona Andersson 0
    Lennart Nilsson 0
    Agnete Hensler 0
    Kerstin Helander 0
    Kurt Hensler 0
    Morgan Ström 0
    Ida Hensler 0
    Tove Hensler 0
    Erik Hensler 0
    Margrit Hensler 0
    Thomas Hensler 0
    Emely Nordqvist 0
    Rune Thorell 0
    Gunvor Koppner 0
    Ingrid Skagerström 0
    Kerstin Thorell 0
    Arne Skagerström 0
    Åke Koppner 0
    Ewy Lindsmyr 0
    Ann-Marie Waldau 0
    Jerker Carlsson 0
    Roger Svensson 0
    Birgitta Edefors Svensson 0
    Veine Svensson 0
    Britt-Marie Bore-Larsson 0
    Gunvor Jonsson 0
    Frida Blixt 0
    Thoma Holmberg 0
    Håkan Skärby 0
    Rut Skärby 0
    Katarina Rafelt 0
    Beatrice Johansson 0
    Alexandra Johansson 0
    Emma Walfridsson 0
    Tobias Walfridsson 0
    Sara Walfridsson 0
    Ing-Marie Johansson 0
    Ann-Sofie Johansson 0
    Gertrud Holmström 0
Uppdaterad: 30 JUN 2012 00:30 Skribent: Mikael Mattsson

Postadress:
Kisa SK
Stig Jonsson, S Sjömossegatan 8
59036 Kisa

Kontakt:
Tel: 049471716, 0705538225
Fax: 049400000
E-post: This is a mailto link

Se all info