Hoppa till sidans innehåll

2010


Resultat 2010 Kisastadslopp

 

Klass: Flickor 9 år Födda 01-senare   Distans: 1000m  
Antal anmälda:   9    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 155 Sofia Walldén Björkfors GoIF 00:04:00
2 37 Ida Borg Östra Harg 00:04:35
3 40 Tilda Ganbrant Björkfors GoIF 00:04:36
4 38 Ingrid Rydell Kisa SK 00:04:46
5 42 Wilma Skyllkvist Kisa SK 00:05:15
6 45 Miranda Jonsson-Lundh Kisa SK 00:05:41
7 44 Agnes Rydell Kisa SK 00:05:56
8 43 Ellen Rydell Kisa SK 00:05:57
39 Emma Walfridsson Ej start
Klass: Pojkar 9 år Födda 01- senare   Distans: 1000m  
Antal anmälda:   17    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 49 Erik Lindblad Kisa BK 00:03:19
2 55 Jakob Lindblom Björkfors GoIF 00:03:28
3 53 Lucas Ganbrant Björkfors GoIF 00:03:37
4 57 Oscar Snickars 0 00:03:41
5 58 Pontus Pettersson Kisa 00:03:50
6 46 Gustav Rydell Kisa SK 00:03:56
7 51 Alex Bexell Södra Vi 00:03:57
8 54 Isak Ganbrant Björkfors GoIF 00:04:01
9 159 Malte Jutterdal Vreta SoMK 00:04:04
10 59 Jacob Damm Kisa SK 00:04:13
11 48 Wilmer Ekholm IK Akele 00:04:16
12 56 Philip Lindblom Björkfors GoIF 00:04:22
13 154 William Jonsson-Lundh Kisa SK 00:04:23
14 60 Kevin Jonsson-Lundh Kisa SK 00:04:45
15 52 Robert Emilsson Kisa 00:05:16
16 47 Gustaf Kullberg Björkfors GoIF 00:05:54
50 Tobias Walfridsson 0 Ej start
Klass: Flickor 11 år Födda 99-00   Distans: 1000m  
Antal anmälda:   4    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 62 Alva von Gerber Huddinge AIS 00:03:13
2 61 Emma Allvin Mantorp 00:03:26
3 63 Elsa Holgersson Gamleby OK 00:03:42
4 64 Hannele Möller Sturefors 00:04:00
Klass: Pojkar 11 år Födda 99-00   Distans: 1000m  
Antal anmälda:   6    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 69 August Mollén IK Norrköpings Friidrott 00:02:46
2 71 Erik Lindblom Björkfors GoIF 00:03:06
3 70 David Ganbrant Björkfors GoIF 00:03:08
4 72 Gustav Mattsson Kisa SK 00:03:12
5 68 Viktor Wahlström Östra Harg 00:03:14
6 73 David Arnstedt Linköping 00:03:59
Klass: Flickor 13 år Födda 97-98   Distans: 1500m  
Antal anmälda:   10    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 1 Hanna Wahlström Östra Harg 00:06:02
2 161 Julia Andersson Vimmerby 00:06:50
3 8 Isabella Bexell Södra Vi 00:06:52
4 160 Linnéa Isaxon Kisa 00:07:14
5 18 Alexandra Nygren Stockholm 00:07:25
6 157 Gunilla Persson Slependen Norge 00:07:26
7 162 Henrietta Möller Sturefors 00:07:28
8 10 Olivia Johansson Kisa 00:07:44
9 158 Rebecka Nygren Stockholm 00:07:58
156 Agnes Holm Sollentuna Ej start
Klass: Pojkar 13 år Födda 97-98   Distans: 1500m  
Antal anmälda:   7    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 25 Alexander Karlsson Östra Harg 00:05:46
2 24 Albin Borg Östra Harg 00:05:56
3 28 Oskar Mattsson Kisa SK 00:06:03
4 30 Didrik Persson Slepender Norge 00:06:45
5 29 Albin Carlsson IK Akele Brutit
26 Eddie Ekholm IK Akele Brutit
27 Emil Lindblad Kisa BK Ej start
Klass: Flickor 15 år Födda 95-96   Distans: 1500m  
Antal anmälda:   1    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
20 Emeli Ring IK Akele 00:06:06
Klass: Pojkar 15 år Födda 95-96   Distans: 1500m  
Antal anmälda:   0    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
Klass: Kvinnor Senior   Distans: 5000m  
Antal anmälda:   45    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 171 Cecilia Kliest IK Akele 00:18:36
2 197 Anna Segersson IK Norrköping Friidrott 00:20:00
3 184 Emmy Johansson Hultsfreds Löparklubb 00:21:17
4 192 Susanna Molin MM Ski 00:21:37
5 189 Rut Skärby 00:21:41
6 181 Caroline Svensson Björkfors GoIF 00:21:42
7 194 Sara Lundal Jonsson Storebro SC 00:21:43
8 170 Gunilla Ekholm IK Akele 00:22:13
9 190 Susanne Zetterström MM Ski 00:22:27
10 168 Angelica Ring IK Akele 00:22:30
11 180 Carolina Storm Kisa 00:22:53
12 169 Emma Backteman IK Akele 00:24:13
13 186 Camilla Smedberg Åtvidaberg 00:25:01
14 172 Jenny Horrdin 00:25:03
15 187 Jill Skärby 00:25:05
16 200 Fria Danielsson Hultsfred LK 00:25:20
17 167 Susanne Lagergren IK Akele 00:25:28
18 193 Linda Jutterdal Vreta SoMK 00:25:31
19 156 Anneli Jansson Kisa SK 00:25:48
20 185 Kristina Karlsson Hultsfreds Löparklubb 00:25:52
21 175 Linn Nenzén 00:26:04
22 165 Linda Allvin Mantorp 00:26:11
23 191 Marina Martinsson MM Ski 00:26:20
24 163 Lillian Fröjd Kisa BK 00:26:58
25 162 Pia Schedenborg Kisa BK 00:27:00
26 195 Kristin Björfeldt Idrottsgymnasiet Bollnäs 00:27:18
27 159 Pernilla Edestedt Björkfors GoIF 00:27:20
28 183 Linda Ganbrant Björkfors GoIF 00:28:00
29 182 Sofia Ganbrant Björkfors GoIF 00:28:33
30 199 Kerstin Segersson OK 64 Torpa 00:29:31
31 198 Ida Segersson OK 64 Torpa 00:29:56
32 160 Susanne Hafström Björkfors GoIF 00:30:29
33 161 Anna Kullberg Björkfors GoIF 00:32:38
34 164 Åsa Andersson Kisa BK 00:32:49
35 196 Camilla Möller Sturefors 00:32:59
36 157 Mona Wahlström Östra Harg 00:34:11
37 173 Maria Persson 00:34:24
38 158 Annette Borg Östra Harg 00:34:53
39 166 Anna Blixt Kisa BK 00:42:10
40 188 Maja Skärby 00:42:11
41 178 Maria Löfgren 00:43:49
42 179 Lowisa Nilsson 00:44:53
43 174 Malin Löfgren 00:44:55
44 177 Canilla Borg 00:44:56
45 176 Linda Bergman 00:44:57
Klass: Män Senior   Distans: 5000m  
Antal anmälda:   55    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 80 Habtay Kifleqsion IK Norrköpings Friidrott 00:16:01
2 36 Oskar Danielsson IK Norrköpings Friidrott 00:16:26
3 85 Anton Östlin Björkfors GoIF 00:16:33
4 31 Henrik Johansson IK Akele 00:17:01
5 82 Albert Mollén IK Norrköpings Friidrott 00:17:09
6 9 Tommy Karlsson Ulrika IK 00:17:22
7 60 Sven-Erik Johansson Kisa SK 00:17:41
8 56 Christoffer Fogel Hultsfreds Löparklubb 00:17:42
9 64 Rune Elebring IFK Linköping 00:18:05
10 29 August Mollén IK Norrköpings Friidrott 00:18:09
11 35 Kalle Andersson IK Akele 00:18:29
12 57 Joakim Svensson Hultsfreds Löparklubb 00:18:32
13 28 Mikael Kahlström FGK/IK Tjelvar 00:18:33
14 72 Krister Johnsson Ödeshög 00:19:05
15 53 Gustaf Lennman Björkfors GoIF 00:19:20
16 59 Carllucas Löfgren IK Sjöge 00:19:23
17 39 Kristian Bergström 00:19:35
18 69 Tony Zetterström MM Ski 00:19:38
19 87 Göran Sandler Linghem 00:20:17
20 86 Rickard Danielsson Hultsfreds Löparklubb 00:20:25
21 37 Lars Horrdin 00:20:28
22 84 Daniel Gustavsson Bloms MX Racing 00:20:39
23 52 Mattias Ganbrant Björkfors GoIF 00:20:46
24 76 Per Jonsson Storebro SC 00:20:51
25 40 Petter Ahnoff 00:21:07
26 47 Martin Svensson Björkfors GoIF 00:21:10
27 77 Niklas Fagerström Hemköp Kisa 00:21:12
28 2 Håkan Wahlström Östra Harg 00:21:55
29 48 Ulf Jonsson Kinda kommun 00:22:06
30 16 Göran Månsson 00:22:08
31 26 Jörgen Skyllkvist 00:22:10
32 78 Bo Henriksson Rydsnäs IF 00:22:12
33 58 Mats Nyberg Hultsfreds Löparklubb 00:22:35
34 89 Ismail Mendi 00:22:36
35 50 Tobias Fors Kinda kommun 00:23:02
36 51 Peter Lindström Kinda kommun 00:23:27
37 49 Per Jonsson Kinda kommun 00:23:39
38 44 Urban Jonsson Landin Kisa 00:24:06
39 88 Marcus Malm RP IF 00:24:15
40 10 Lars-Åke Kullberg Björkfors GoIF 00:24:41
41 27 Kristian Nilsson Linköping 00:24:43
42 17 Mats Nilsson 00:25:07
43 21 Anton Fridh Kinda kommun 00:25:24
44 66 Henrik Jutterdal Vreta SoMK 00:25:32
45 46 Per Holm Kisa SK 00:25:54
46 79 Tomas Stensson Rydsnäs IF 00:26:16
47 67 Janne Holm 00:27:06
48 68 Mattias Rinaldo 00:27:14
49 25 Jerry Johansson Kinda kommun 00:28:05
50 70 Andreas Persson 00:29:10
51 83 Ove Möller Sturefors 00:30:05
52 38 Jan Lundin 00:33:02
53 65 Dan Härlitz Kisa 00:33:02
54 8 Arne Borg Östra Harg Ej start
55 30 Staffan Johansson IK Akele Ej start
Klass: Kvinnor 50   Distans: 5000m  
Antal anmälda:   10    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 86 Kerstin Ekdahl IK Akele 00:19:47
2 90 Karin Backteman IK Akele 00:21:21
3 89 Karin Skärby 00:26:05
4 83 Lillian Brorsson Högby IF 00:27:09
5 84 Annika Karlsson Kisa BK 00:27:35
6 87 Susanne Durefeldt Kisa SK 00:29:57
7 88 Ann-Katrin Mattsson 00:31:48
8 85 Inger Claesson Södra Vi 00:33:31
9 91 Karin Knallabo 00:34:20
10 82 Eva-Maj Johansson Markbygdens OK 00:50:06
Klass: Män 50   Distans: 5000m  
Antal anmälda:   20    
Plac Nr Namn Klubb   Tid
1 210 Per Svensson IFK Linköping 00:17:55
2 206 Nils-Allan Torstensson Hultsfred Löparklubb 00:19:09
3 200 Ghazi Putrus IK Akele 00:19:40
4 195 Inge Johansson Kisa SK 00:20:16
5 198 Åke Palmqvist IK Akele 00:20:19
6 199 Bjarne Andreassen IK Akele 00:20:48
7 203 Leif Nilsson Blakstads IF 00:23:12
8 207 Anders Nilsson Hultsfred Löparklubb 00:23:41
9 196 Karl Mollén Kimstad Goif 00:23:53
10 212 Håkan Thudén Österbymo 00:24:29
11 197 Berth Ring IK Akele 00:24:48
12 194 Roger Erlandsson Kinda kommun 00:25:30
13 201 Ulf Samuelsson IFK Linköping 00:27:04
14 208 Göran Julin Hultsfred Löparklubb 00:27:38
15 193 Lars Holmberg Kinda kommun 00:28:06
16 204 Erik Andersson Björkfors GoIF 00:28:35
17 209 Patrik Nilsson Hultsfred Löparklubb 00:32:36
18 205 Åke Karlsson Björkfors GoIF 00:34:46
19 211 Claes Ekholm IK Akele 00:35:59
20 202 Jan Andersson Kisa SK 00:42:12
Klass: Promenad   Distans: 5000m  
Antal anmälda:   82    
Plac Nr Namn Klubb/Lag   Tid
221 Bertil Jansson Hjortslunds Atelje'er Fullföljt
222 Albin Jansson Hjortslunds Atelje'er Fullföljt
223 Åse Niskala Kisalaget Fullföljt
224 Lena Törngren Kindahusetten Fullföljt
225 Eva-Lena Lundh Kindahusetten Fullföljt
226 Susanne Andersson Kindahusetten Fullföljt
227 Anna-Lisa Ring Kindahusetten Fullföljt
228 Madelene Pettersson Kindahustvåan Fullföljt
229 Majvor Pettersson Kindahustvåan Fullföljt
230 Karin Rödin Kindahustvåan Fullföljt
231 Peter Tillström Tävlingskommiten Kinda GK Fullföljt
232 Peter Mattsson Tävlingskommiten Kinda GK Fullföljt
233 Tommy Johansson Tävlingskommiten Kinda GK Fullföljt
234 Kerstin Djärv Bagare-Gänget Fullföljt
235 Gunilla Fors Bagare-Gänget Fullföljt
236 Birgitta Larsson Bagare-Gänget Fullföljt
237 Inger Johansson Blomsterflickorna Fullföljt
238 Marie Johansson Blomsterflickorna Fullföljt
239 Anette Karlsson Blomsterflickorna Fullföljt
240 Britt-Marie Johansson Blomsterflickorna Fullföljt
241 C-G Blixt Lag Blixt Fullföljt
242 Pekka Bexell Lag Blixt Fullföljt
243 Tomas Holmberg Holmberg and me Fullföljt
244 Laila Pettersson Holmberg and me Fullföljt
245 Annika Holmberg Holmberg and me Fullföljt
246 Malin Holmberg Holmberg and me Fullföljt
247 Kajsa Holmberg Fullföljt
248 Willy Lundin Fullföljt
249 Håkan Ahlström Octomore Fullföljt
250 Rikard Ahlström Octomore Fullföljt
251 Mats Ekberg Octomore Fullföljt
252 Monica Ahlström Snabba fötter Fullföljt
253 Annika Edman Snabba fötter Fullföljt
254 Karin Lundin Snabba fötter Fullföljt
255 Anders Fransson Hargodlarna Fullföljt
256 Gertrud Holmström Hargodlarna Fullföljt
257 Ing-Marie Johansson Hargodlarna Fullföljt
258 Ann-Sofie Johansson Hargodlarna Fullföljt
259 Lena Nilsson Brynäs IF Fullföljt
260 Josefin Nilsson Brynäs IF Fullföljt
261 Camilla Bexell Mamma Mia Fullföljt
262 Birger Lundberg Mamma Mia Fullföljt
263 Birgitta Karlsson Mamma Mia Fullföljt
264 Monica Lundberg Mamma Mia Fullföljt
265 Karin Nilsson Fullföljt
266 Helga Strobach Fullföljt
267 Allan Svensson Pro lag 1 Fullföljt
268 Berit Svensson Pro lag 1 Fullföljt
269 Ingmar Karlsson Pro lag 1 Fullföljt
270 Maj-Britt Davidsson Pro lag 1 Fullföljt
271 Vivianne Jacopsson Pro lag 2 Fullföljt
272 Arne Svensson Pro lag 2 Fullföljt
273 Anita Johansson Pro lag 2 Fullföljt
274 Ingrid Månsson Pro lag 2 Fullföljt
275 Maja-Lisa Melkersson Pro lag 3 Fullföljt
276 Ingbritt Andersson Pro lag 3 Fullföljt
277 Anita Cassel Pro lag 3 Fullföljt
278 Gullvi Alvin Pro lag 3 Fullföljt
279 Kerstin Falebrant Pro lag 4 Fullföljt
280 Allan Falebrant Pro lag 4 Fullföljt
281 Ulla Eriksson Pro lag 4 Fullföljt
282 Bo Eriksson Pro lag 4 Fullföljt
283 Kerstin Thorell 70-talisterna Fullföljt
284 Ingrid Skagerström 70-talisterna Fullföljt
285 Gunborg Koppner 70-talisterna Fullföljt
286 Ann-Marie Waldau 70-talisterna Fullföljt
287 Rune Thorell Boy's Fullföljt
288 Bert Waldau Boy's Fullföljt
289 Arne Skagerström Boy's Fullföljt
290 Sigvard Johansson Boy's Fullföljt
291 Maud Lennartsson Möbelcenter Fullföljt
292 Margareta Rueda Möbelcenter Fullföljt
293 Josef Rueda Möbelcenter Fullföljt
294 Anna Helgesson Fyrklövern Fullföljt
295 Rickard Larsson Fyrklövern Fullföljt
296 Fredrik Hultman Fyrklövern Fullföljt
297 Anton Svensson Fyrklövern Fullföljt
298 Charlotta Broo Fyrklövern Fullföljt
299 Lars Andersson Fullföljt
300 Liselotte Granath Fullföljt
163 Krister Larsson Fullföljt
164 Jenny Hellman Fullföljt
Uppdaterad: 01 JUL 2011 23:48 Skribent: Mikael Mattsson

Postadress:
Kisa SK
Stig Jonsson, S Sjömossegatan 8
59036 Kisa

Kontakt:
Tel: 049471716, 0705538225
Fax: 049400000
E-post: This is a mailto link

Se all info